Červenec 2011

Příběh Ostružinového drápa- 2. část

31. července 2011 v 19:37 | Stříbrná hvězda |  Ostružinový dráp
"Ehm, Modrá hvězdo?" Ohnivous se rozhodl, že zajde za Modrou hvězdou. "Pojd' dál Ohnivousi," vyzvala ho Modrá hvězda. Ohnivous vstoupil do Hvězdina doupěte. "Co potřebuješ?"
"No, jen jsem ti chtěl říct, že Zlatčina kot'ata už dosáhla šesti měsíců a jsou připravena stát se učedníky."
"Dobře, děkuju Ohnivousi. Vyřid' Zlatce, že večer proběhne jmenovací ceremoniál."
Ohnivous Zlatce vyřídil zprávu. Ostružkotě jejich rozhovor sledovalo. "Mami, co ti Ohnivous mnoukal?"
"Nebud' tak zvědavý."
"Mami, prosím."
"Vážně to chceš vědět?"
"Joo! Chci!"
"No, dobrá. Mnoukal, že dnes večer proběhne jmenovací ceremoniál."
"Kdo bude čím jmenován?"
"No, přece vy. Učedníkama."
"Jooo! A nevíš, kdo bude mojím učitelem?"
"To nevím, Ohnivous mi to nemnoukl. Víš co? Najdi Hnědokotě a mnoukni mu to taky." Ostružkotě odběhlo. Zlatka ve školce osiřela. Pomyslela si, jak její kot'ata rychle vyrostla. Také ji napadlo, že to nebudou mít lehké...Obzvlášt' Ostružkotě, které je Tygřímu měsíci tolik podobné. Kdo ví, jestli mu bude vůbec klan někdy věřit...
Modrá hvězda svolala klan. Zlatka s kot'aty po boku seděla hned vedel Vysoké skály. Modrá hvězda začala: "Dnes večer jsem vás svolala, abychom jmenovali učedníky dvě kot'ata! Hnědokotě předstup před nás." Hnědokotě trochu bojácně vyšlo. "Hnědokotě, dokud se nestaneš válečnicí ti budeme říkat Hnědka a tvým učitelem bude Kaprad'osrstý. Kaprad'osrstý, je to tvá první učednice a proto se neboj požádat starší a zkušenější válečníky o radu." Kaprad'osrstý přikývl a šel se přivítat se svou první učednicí. Oči mu hrdě zářily. "Ted' ty, Ostružkotě. tobě budeme říkat Ostružiňák. Tvým učitelem bude Ohnivous! Ohnivousi, dofám, že Ostružiňákovi předáš vše, co jsem tě naučila." Ohnivous se v duchu podivil. Nečekal, že bude učitelem. A už vůbec ne Ostružiňáka. Modrá hvězda totiž nikomu neřekla kdo bude učitelem těchto kot'at. Ohnivous však dělal jako že nic a také se šel se svým učedníkem přivítat. Když se Ostružiňák na Ohnivouse podíval, Ohnivousovi už zase připadalo jako by se díval do očí Drápovi...
Ostružiňák byl hrdý na to, že jeho učitelem je sám zástupce velitele, avšak věděl, že jeho otec je Dráp a že mu úplně tak všichni nevěří, jelikož vypadá úplně stejně jako jeho otec.

Příběh Ostružinového drápa- 1. část

30. července 2011 v 23:43 | Stříbrná hvězda |  Ostružinový dráp
"Mami, kdy už konečně budu učedníkem?" zeptalo se Ostružkotě své matky Zlatky. "Nejdřív tak za jeden úplněk," odvětila mu Zlatka. "A já taky?" zeptalo se Hnědokotě. "Ty taky, vždyt' si sestřička od Ostružkotěte," zasmála se. Kot'ata ve školce zůstala sama, protože Zlatka odešla vzít si něco k jídlu. "Zahrajeme si na bitvu, co mnoukáš?" navrhlo Ostružkotě.
"Jasně. Já budu Ohnivous ty Zlomený měsíc."
"Tak to ne! Proč mám já být ten zlý?"
"Dobře, tak ty budeš Ohnivous a já Zlomený, jo?"
"Tak jo," souhlasilo nakonec Ostružkotě s Hnědokotětem. Hnědokotě skočilo Ostružkotěti na záda, a převalilo ho. Ostružkotě si to však nenechalo líbit: postavilo se a zasyčelo: "Vážně si myslíš že mě porazíš, Zlomený měsíci?!" Po téhle větě, skočilo na Hnědokotě a už se zasi rvali. Chvíli bylo Hnědokotě na Ostružkotěti, chvíli Ostružkotě na Hnědokotěti. Zrovna když byla "bitva" v nejvyšším proudu vstoupila do školky Zlatka. "Co to děláte?"
"Bojujeme," odpovědělo jí Ostružkotě.
"Jo, já jsem Zlomený měsíc a on je Ohnivous," dodalo Hnědokotě.
"Aha," mnoukla Zlatka a zasmála se, "Nechtěli byste už jít spát? Už vychází měsíc."
"Dobře. A mami, povíš nám nějaký příběh?" žádalo Hnědokotě.
"Jo, pověz nám nějaký. Třeba o našem tat'kovi," mnouklo Ostružkotě.
"Tenhle příběh vám povím jindy. Radši vám povím příběh o našem zástupci-Ohnivousovi."
"Super!"
Zlatka jim pověděla celý Ohnivousův příběh. Ostružkotě ho obdivoval...I přesto, že byl mazlíčkem a zezačátku se mu všichni smáli a opovrhovali jím, dokázal se prosadit a dokonce byl zvolen zástupcem.

Příběh Ostružinového drápa- Úvod

30. července 2011 v 18:52 | Stříbrná hvězda |  Ostružinový dráp
Zlatka začínala mít bolesti. Drápova kot'ata už se drala na svět. Zlatka požádala Mourku, aby doběhla pro Žlutozubku. Mourka jen přikývla a odběhla. Po chvíli byla zpátky s Žlutozubkou po boku. "Copak Zlatko, už se nám chce rodit?" zasmála se. "No, asi ano.." "Dobrá podíváme se na to." O hodinu později už vedle Zlatky ležely dvě krásná kot'átka. Zlatka se na ně pyšně podívala a pak jim olízla hlavičku. "Už víš jak je pojmenuješ?" zeptala se jÍ Žlutozubka. "Ano. Tohodle tmavého mourka pojmenuji Ostružkotě, a tady tuhle žluto-hnědou kočičku Hnědokotě." "Moc hezká jména," pochválila jí Žlutozubka, "No, tak ti gratuluju, ale už musím jít." Žlutozubka odbědla do svého doupěte, připravovat nějaké bylinky. Zlatka zůstala s kot'atama sama, ale jen nachvilku, protože za chvíli se u ní objevil Bílý vichr. "Ahoj Zlatko, gratuluju ti ke kot'atům. Můžu vědět jak si je pojmenovala?" Zlatka ho také pozdravila a mnoukla mu jména kot'at. "Zlatko, chceš si odpočinout nebo můžu povědět klanu o tvých kot'atech a dovolit jim se na ně podívat?"
"Klidně at' se přijdou podívat."
"Dobře, oznámím to klanu." Zanedlouho už se u vchodu do školky utvořila řada. Každý se chce podívat na kot'átka. Mezi čekajícími je i zástupce velitele- Ohnivous. Vchod u školky hlídal Bílý vichr. Do školky pouštěl návštěvníky pouze po dvou. Když na Ohnivouse konečně přišla řada, vstoupil společně s Myškou, která se přišla také podívat, do školky. Jakmile se na malé Ostružkotě podíval, okamžitě si vybavil Drápa. Ten malý kocourek mu byl tak podobný! Srst měl stejně tmavou a moravatou, a ty oči! Ty Ohnivouse nejvíce strašily. Tolik mu Drápa připomínal. Zlatka si jeho vyděšeného pohledu všimla a mnoukla: "Ohnivousi, Dráp je otcem těhle kot'ata, to ano, ale to neznamená, že ten kocourek bude stejný jako on." Ohnivous se zastyděl. Vždyt' tohle je jen malé kotě...Omluvně se na Zlatku podíval a zeptal se: "Modrá hvězd auž tu byla?"
"Ne, nenavštívila školku už několik dní.."

Děkuju Moss, za poskytnutí jmén. A tenhle úvod, by nikdy bez tvých překladů takhle nevypadal. Dík Usmívající se

Ostružinový :D

30. července 2011 v 15:38 | Stříbrná hvězda |  Ostatní
Napadlo mě, že bych psala příběh Ostružinového drápa, byl by z části vymyšlený, ale ty hlavní údaje a tak z knihy bych nechala. Bylo by to vlastně něco jako když wormsík psala o Uragánovi. Nevadilo by ti to??

Poradte pls...

30. července 2011 v 11:29 | Stříbrná hvězda |  Ostatní
Poradte mi prosím...Co mám udělat aby sem chodilo více lidí? Nerozhodný

Pro Šedého měsíce

29. července 2011 v 19:12 | Stříbrná hvězda |  Soutěže+diplomy
Za to, že jsi byl první :).

Členové klanu

28. července 2011 v 13:25 | Stříbrná hvězda |  Příběhy
Velitelka 1/1-Stříbrná hvězda

Zástupce velitele 1/1-Leopardí stín

Léčitelka 1/1- Lesní růže
Léčitelský účedník 0/1 (ale už je zájemce)

Válečníci 8/15-
Ledový dráp
Žlutá tlapa
Říční bouře
Dešt'ová cesta
Hlínový spár
Šedovous
Ohnivá cesta
Zlatá tůn

Učedníci 7/10-
Dešt'ovka
Karamelka
Měsíček
Zebřinka
Trnka
Jezerka
Šavlík

Matky 0/3

Starší 0/3

Klidně se můžete přihlásit znova! Ještě je dost volných míst...

P.S: Kdo tu bude první vyhrává diplom! :)

Pro Wormsíka!!!

27. července 2011 v 21:24 | Stříbrná hvězda |  Soutěže+diplomy

Kapitola 14.

26. července 2011 v 20:07 | Stříbrná hvězda |  Příběhy
V táboře si naštěstí nikdo nevšiml, že Stříbrná hvězda zmizela. Když Stříbrná vešla do tábora uviděla Ledového drápa jak si povídá s Šedovousem. Napadlo ji, že se ho zeptá jak probíhá Šavlíkův výcvik. "Ehm, Ledový drápe, můžeš nachvilku?"
"Samozřejmě, co se děje?"
"Nic se neděje, jen jsem se chtěla zeptat jak probíhá Šavlíkův výcvik."
"Je to šikovný kocour, boj ani lov mu nedělá problýmy, akorát je trochu moc důvěřivý."
"Doufám, že kvůli tomu nebude mít v budoucnu problémy..."
"To taky doufám."
"No nic, Ledový drápe, já se ještě zajdu zeptat Hlínového spára a Žluté tlapy na Dešt'ovku a Bobříka. Tak zatím ahoj."
"Ahoj."
Podle Žluté tlapy a Hlínového spáru si Děšt!ovka i Bobřík vedli také celkem dobře. Byli to dobré zprávy. Všichni učedníci si vedli vcelku dobře. Také o Trnce měla Stříbrná hvězda velice dobré mínění. Tato kočička byla velice zvláštní. Byla velice silná a měla skvělé oranizační schopnosti...
Když bylo SLunce nejvýše, Stříbrná hvězda svolala klan. "At' se všechny kočky co jsou schopny si sami ulovit potravu shromáždí pod Kamennou skálou!" Kočky se začaly seskupovat. Stříbrná počkala až se klan utiší a pak promluvila: "Jistě všichni víte, že Vodní klan opět loví na Lvích skalách. Rozhodla jsem se, že to nebudeme hned řešit bojem. Zkusíme to vyřešit pod dobrém. Takže do tábora Vodního klanu se vypraví Dešt'ová cesta a Šedovous. Musíte tam však jít v míru! A musíte to dát také najevo, že jdete v míru! Jste ochotni podstoupit tuto cestu?" Děšt'ová cesta i Šedovous přikývli. "Dobrá, až se najíte, přijd'te ke mě do doupěte, povím vám podrobnosti." Klan začal potichu a vzrušeně diskutovat.

Člen- Šedovous

26. července 2011 v 17:05 | Stříbrná hvězda |  Členové klanu a přihláška

Jak má zemřít Stříbrná hvězda?

25. července 2011 v 16:11 | Stříbrná hvězda |  Ankety
Hm...Jak?

Kapitola 13.

25. července 2011 v 16:06 | Stříbrná hvězda |  Příběhy
Žlutá tlapa se už přestěhovala do školky. Jelikož se Říční bouře už vrátila ke svému válečnickému životu, byla ve školce sama. Pravidelně ji však navštěvovala Jezerka s Karamelkou. Žlutá si Jezerku vážně oblíbila. Ne, že by Karamelku neměla ráda, ale Jezerka jí byla bližší. Dokázala sedět u Žluté hodiny. Žlutá tlapa jí vyprávěla své příběhy z bitev nebo když byla ještě učednicí. Karamelka se vždycky v polovině příběhu slušně vytratila. I když ji ty povídání nebavily, chodila za Žlutou pravidelně, aby tam nebyla sama. V jádru to byla také hodná kočička.
Pro klan to bylo klidné období, dokud nezjistili že Vodní klan opět loví na Lvích skalách! Vždyt sám Sokolí měsíc mnoukl, že toto území bude patřit Měsíčnímu klanu. Stříbrná hvězda rozkázala, že toto území bude kontrolováno častěji než ostatní území.
------------------------------------------------------------------------
Stříbrná hvězda šla za Lesní růží. "Lesní růže, já zajdu za Skalním měsícem...Chci mu říct, že Ledový dráp, Říční bouře a Ohnivá cesta už to ví..." "Jsi si jistá, že to co děláš je správné?" zeptala se Lesní růže. "Lesní růže, vím, že bych tam neměla chodit, ale chci aby věděl, že už to ví."
Stříbrná se ohlédla, nechtěla by ji někdo viděl při odchodu z tábora. Povedlo se. Nikdo si jí nevšiml. Rozběhla se napříč svým teritoriem. Kolem Šedého balvanu přímo na hranici s Ohnivým klanem. Stříbrná zavětřila. Ucítila hlídku Ohnivého klanu. Naštěstí ten pach nebyl čerstvý. Stříbrná se zrovna chystala obejít hranice, když v tom na ni někdo skočil. Stříbrná pod váhou toho kočičí těla ztratila rovnováhu. Nečekala útok, vždyt ani nikoho necítíla. Válečník ji držel přišpendlenou k zemi. "Copak jsi zapoměla, že fouká vítr?" mnoukl válečník. V tom ho Stříbrná poznala. Skalní měsíc. Místo aby ona našla ho, našel on ji. Uvědomila si, že Skalní má pravdu, fouká vítr, asi stál tak, že ho nemohla ucítit, zato on, při prvním fouknutí větru ucítil ji. Skalní měsíc s ní slezl. "Dobrý?"
"Ano. Hledala jsem tě."
"Došlo mi to, byla jsi nervozní."
"Skalní měsíci, Ohnivá, Říční a Ledový už to ví."
"Jak se to dozvěděli?"
"To není důležité."
"Dobře."
"Jsem ráda, že tě zase vidím." Chvíli se tam ještě tak bratříčkovali. Potom už Stříbrná mnoukla že už musí jít. Naposledy se dotkli nosy a oba se rozběhli na své území, za svým klanem.

Rodokmen Hromového klanu: Druhá série

25. července 2011 v 13:35 | Stříbrná hvězda |  Klany
Druhá série opět v malování :D :


Rodokmen Hromového klanu: První série

25. července 2011 v 10:46 | Stříbrná hvězda |  Klany
Dělala jsemto v malování tak se nelekněte :D :


Klany Divokých koček

24. července 2011 v 22:05 | Stříbrná hvězda |  Klany

Hromový klan

Divoký a odvážný

Povaha koček- Klidné a respektují ostatní klany. V bitvě jsou divocí, odvážní a loajální. Kočky Hromového klanu mluví otevřeně, nebojí se říct pravdu a protestovat proti válečickému zákoníku.

Kořist- Myši, hraboši, veverky, občas králíci, z ptáků špačci, straky, lesní holubi a drozdi.

Lovecké dovednosti- Výborná lovecká technika. Udržují se na návětrné straně, takže je kořist nemůže ucítit. Když se plíží tak je nejde vidět ani slyšet.

Významní velitelé- Hromový měsíc, Soví hvězda, Modrá hvězda, Ohnivý měsíc

Stínový klan

Lstivý a hrdý

Povaha koček- Agresivní, ambiciozní a chamtiví po teritoriu. Říká se, že ledový vichr, co vane přes jejich teritorium zmrazil jejich srdce a udělal je podezřelými a nedůvěřivými.

Kořist- Žáby, ještěrky a hadi, kteří žijí v bažinatém a rašelinovém teritoriu Stínového klanu. Tajným zdrojem potravy jsou odpadky od dvounožců z daleké hranice jejich teritoria. Musí však dávat pozor, aby nesnědli infikované krysi nebo vraní potravu.

Lovecké dovednosti- Kočky Stínového klanu v noci loví lépe, než kočky z ostatních klanů a zkušeně a neviditelně se plíží podrostem.

Významní velitelé- Stínová hvězda, Zubatý, Zlomený měsíc, Noční (Černý) měsíc, Tygří měsíc, Černý měsíc

trný klan

Rychlý a čestný

Povaha koček- Divoce oddané, houževnaté, rychlé a snadno uražené. Jsou nervozní a rychle utečou, protože žijí na otevřeném prostrantství s nedostatkem krytí. Jsou hrdí na to,k že mají Měsíční kameny nejblíže. Ze všech klanů nejlépe znají dvounožce, protože je sledují na nedaleké farmě.

Kořist- Hlavně králíci.

Lovecké dovednosti- Jsou rychlí, štíhlí hbití. Jejich krátká, hladká srst hnědé nebo šedé barvy snadno splyne s okolními kameny a trávou.

Významní velitelé- Větrný měsíc, Corsestar (?), Vysoký měsíc, Vouskatý měsíc


Říční klan

Chytrý a silný

Povaha koček- Spokojené, elegantní a dobře živené kočky. DLouhá a lesklá srst. Milují krásné věci a často shromaždují kamínky, pírka a mušle ve svých doupětech. Nebojí se vody.

Potrava- Převážně ryby, ale někdy také vodní hraboši, rejsci a myši.

Lovecké dovednosti- Skvělí plavci, umí se bezslyšně pohybovat ve vodě. Umí také lovit ryby ze břehy, tuto dovednost kočky z jiných klanů moc neovládají.

Významní velitelé- Říční hvězda, Křivý měsíc, Levhartí hvězda

Hvězdný klan

Moudří předkové

Hvězdný klan je domovem všech duší mrtvých válečníků. Když kočka zemře, dostane se do Hvězdného klanu. Hvězdný klan jde vidět každou noc na obloze jako Stříbrná kožešina. Je to pruh hvězd, který se táhne napříč oblohou. Do Hvězdného klanu se dostanou kočky ze všech klanů, nicméně, některé z nich si stále zachovávají věrnost klanu, ke kterému dříve patřily. Kočky Hvězdného klanu komunikují s pozemskými kočkami v jejich snech, nebo když navšíví Měsíční kameny. Klanové kočky žádájí Hvězdný klan o pomoc nebo o radu. Hvězdný klan však nakonec neovládá, co se mezi klany stane.

Válečnický slovník

24. července 2011 v 18:54 | Stříbrná hvězda |  Divoké kočky
Vraní potrava- zhnilá kořist
Liščí hnůj- urážka, horší než myší mozek
Čerstvá kořist- čerstvě zabité zvíře
Shromáždění- mírové setkání klanu za úplnku
Zelený kašel- těžké onemocnění dýchacích cest, které se nejčtastěji vyskytuje u starších a kotat.
Období zeleného listí- léto
Zelené doupě dvounožců- místo kam chodí dvounožci v létě (kempy, atd.)
Půl-most- molo
Konské doupě- stáj
Dvounožec- člověk
Mazlíček- domácí kočka
Bez listí- zima
Období padajícího listí- podzim
Tulák- nebezpečná kočka, která často mění teritorium a to si brání
Příšera- auto, buldozer, apod.
Když je měsíc nejvýše- půlnoc
Myší mozek- že není moc chytrý
Myší hnůj- urážka, horší než myší mozek, ale méně urážející než liščí hnůj
Období nového listí- jaro
Samotář- kočka, která nežije v klanu, ale ani se o ni nestará dvounožec
Stříbrná kožešina- Mléčná dráha
Když je Slunce nejvýše- poledne
Hromová stezka- cesta, silnice
Požírač stromů- buldozer
Doupě dvounožců- dům
Místo dvounožců- město
Bílý kašel- mírné onemocnění dýchacích cest

Válečnický zákoník

24. července 2011 v 18:08 | Stříbrná hvězda |  Divoké kočky
1. Bran svůj klan za cenou vlastního života. Můžeš se přátelit s kočkami z ostatních klanů, ale až se jednou setkáte v bitvě, tvá věrnost klanu musí přetrvat.
2. Nelov a nechod na území jiného klanu.
3. Starší a kotata jí dříve než učedníci a válečníci. Pokud učedníci nemají povolení, nesmí se najíst dřív, než naloví pro starší.
4. Kořist je poze k jídlu. Poděkuj Hvězdnému klanu za její život.
5. Aby se kotata stala učedníky musejí mít 6 měsíců.
6. Nově jmenovaní válečníci musejí držet vigilii.
7. Kočka nemůže být zástupcem dokud neměla alespon jednoho učedníka.
8. Zástupce se stane velitelem, pokud jeho velitel zemře nebo se připojí ke starším z klanu.
9. Když zástupce zemře nebo se stane starším, musí být nový zástupce zvolen dřív než měsíc vyjde nejvýše.
10. Při úplnku se klany sejdou v míru na shromáždění. Shromáždění trvá celou noc. Na shromáždění se nebojuje!
11. Hranice musí být denně hlídány a značkovány, jako výstraha pro vetřelce.
12. Žádný válečník nenechá kotě v bolesti nebo vystavené nebezpečí, at je jakéhokoli klanu.
13. Slovo velitele je zákon.
14. Čestný válečník v bitvě nezabíjí nepřátele jen proto aby vyhrál, smí zabít jen pokud nepřítel porušuje zákoník nebo v sebeobraně.
15. Válečník odmítá žít jako mazlíček.

Kočky Větrného klanu

24. července 2011 v 17:40 | Stříbrná hvězda |  Kočky z DK

Vrána

24. července 2011 v 17:40 | Stříbrná hvězda
Jméno: Vrána
Anglické jméno: Crowpaw
Ostatní jména:
Klan: Větrný klan
Učiedník: ---
Barva srsti: Tmavě šedá
Barva očí: Modrá
Charakter: Loajální a má silnou vůli
Zajímavost: Pouze učedník, ale zvolený Hvězdným klanem, aby šel s vybranými kočkami pátrat po novém domovu.

Stříbrnka

24. července 2011 v 17:31 | Stříbrná hvězda
Jméno: Stříbrnka
Anglické jméno:Silverstream
Klan: Říční klan
Učedník: ---
Barva srsti: Stříbřitě mourovatá
Charakter: Hodná, milá a laskavá
Zajímavost: Je dcerou Křivého měsíce. Měla kotat s Šedým pruhem, porod však nepřežila. Po její smrti odešel Šedý pruh do Říčního klanu kvůli jejich kotatům.
(Vím, že se jí ten obrázek moc nepodobá, ale nic lepšího jsem nenašla.)