Kapitola 4.

26. června 2011 v 15:03 | Stříbrná hvězda |  Příběhy
Doufám, že se bude líbit :) . Dneska je trošku delší, jako omluva za to že jsem tu předtím nebyla. ;)


Vlastně,ještě Ledový dráp...Ten taky nemá učedníka...Ale tomu se vlastně ani nedivím, vždyt to nebudou ani dva úplnky, co se stal válečníkem. Myslela si dál Senná.
Stříbrná hvězda se blížila k učednickému doupěti."Poslouchejte mě," přerušila je, "ráno si všichni projdeme hranice. Měsíček s Zebřičkou a Karamelkou to dneska nestihli, takže půjdou s námi. Ráno budte nachystaní." s těmito slovy Stříbrná odešla. Všichni se opět začali bavit. Většina učedníků záviděla Trnce, že má za učitelku velitelku klanu. Karamelka už nezáviděla Měsíčkovi, tedkom záviděla Trnce.
Ráno všichni učedníci čekali na své učitele před vchodem do tábora. Nečekali dlouho.Učitelé přišli a hned vyrazili. Vrátili se až když bylo slunce nejvýše. "Jste unavení?" zeptala se učedníků Stříbrná hvězda. "Ne," zavrtěli všichni hlavou. "Dobrá, tak mě napadlo, když jste včera přišli o svou hodinu, co kdybychom si dneska udělali hodiny dvě? Má někdo něco proti?" Nikdo nic proti neměl, a učedníci byli velmi štastní. Budou se přece učit lovit. " Dobře, takže půjdeme všichni do Třpytivého údolí, naučíme učedníky jak se učí myš, jak králík, jak hraboš a podobně," přisvědčila Ohnivá cesta. "Ted´ vám ukážu nějaké plížení a vy zkuste uhodnout koho byste takto ulovili," mnoukla Dešt´ová a ukázala jak se plížit když lovíme myš,"takže kdo ví?" "Hmm...na hraboše?" tipnula si Polnička. "Ne...mnoukla bych, že takhle se plížíme k myši, ne?" opravila ji Trnka. " Správně Trnko! Kdo uhodne proč?" "Protože myš tě dřív ucítí otřesy půdy," odpověděla Jezerka. "Taky správně! Mám z vás radost!" mnoukla Stříbrná hvězda. Trénovali pak ještě dlouhou dobu, nakonec se Leopardí stín rozhodl trénink ukončit. "Jste všichni velmi šikovní." mnoukla na rozloučenou Žlutá tlapa.
Večer si k sobě do doupěte zavolala Stříbrná hvězda Leopardího stína. "Ahoj, Leopardí stíne," pozdravila ho Stříbrná," naši učedníci jsou vážně šikovní že? Jenom Polnička je taková stydlivá a hodně se bojí. Zajmalo by mě co si tyhle sestry předtím prožili. A také by mě zajímalo kdo byla jejich matka. Napadlo mě, pokud byla vážně vyhnána a byla z Ohnivého klanu, jestli to nebyla Lví kožešina. To by tak aji možná odpovídalo. Byla z Ohnivého klanu vyhnána přesně v té době, za to že prý údajně zavraždila učedníka jménem Kamínek, ale vlastně nikdy se nenašel důkaz, který by dosvědčoval, že to udělala ona..."zamyslela se Stříbrná. "Ano máš pravdu! Myslím si, že to vážně byla ona. Všechno by do sebe pasovala. Zeptám se jich." odpověděl jí Leopardí stín. "Už jsem se jich ptala...Jejich matka prý zemřela když to byla ještě malé kotata. Ale pamatují si jak vypadala. Měla prý hnědo-žlutou srst. To by taky odpovídalo. Že by to vážně byla ona?" mnoukla Stříbrná. "Mám nápad, zeptáme se jich, jestli jim jméno Lví kožešina něco neříká." navrhl Leopardí. "Skvělý nápad."
Zebřička si zrovna šla k hromadě kořisti pro jídlo, když v tom ji zastavil Ledový dráp. "Hej, Zebřičko, řekni prosím tě Trnce, Jezerce a Polnička at jdou k Stříbrné hvězdě, Stříbrná se jich chce na něco zeptat." "Jistě Ledový drápe," odpověděla Zebřička, vzala si jídlo a šla jim vyřídit vzkaz. "Jezerko, Trnko, Polničko máte jít za Stříbrnou hvězdou," mnoukla na ně Zenřička. "A proč?" podivila se Polnička. "To nevím, Ledový dráp mi jen řekl že se vás chce na něco zeptat...Radši už jděte, at na vás Stříbrná hvězda nečeká." mnoukla Zebřička.
"Takže...Jen jsem se vás chtěla na něco zeptat," mnoukla Stříbrná hvězda na začátek, " říká vám něco jméno Lví kožešina?" Tří kočičky se zamyslely. V tom Jezerka vykřikla: " Už vím! Tak se jmenovala naše matka!" "Víš to jistě?" optal se ještě Leopardí stín, který tam byl taky. "Ano! Má pravdu!" přisvědčila Trnka. "Dobře, věříme vám a nevíte proč byla vyhnána z klanu?" mnoukla Stříbrná. Polnička jí odpověděla: "No, víme jen to, že byla vyhnána za něco co neudělala. Myslím že byla za to že někoho zabila...Nějakého učedníka nebo tak...Aspon to tak myslím říkala. Ale jedno víme určitě! Ona by nikoho nezabila!" "Už můžete jít. Děkujeme vám," propustil je Leopardí stín. Jakmile odešly mnoukl Leopardí stín: "Takže je to pravda, jejich matka je Lví kožešina." Stříbrná ještě dodala: "Byla to statečná a velmi silná válečnice. Pokud jsou ty kočky po ní, tak bych si odvážila tvrdit, že budou také velmi silné."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 rainpaw rainpaw | 26. června 2011 v 19:08 | Reagovat

krásné :-D

2 Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda | 26. června 2011 v 19:23 | Reagovat

[1]: díky :-)

3 Karamelová hvězda Karamelová hvězda | 26. června 2011 v 20:02 | Reagovat

hej!Kamínka mám já! :D

4 Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda | Web | 26. června 2011 v 20:13 | Reagovat

[3]: V tom už je vážně zmatek kdo má koho :-D tohle už neřeš...tenhle je stejně už dávno mrtvej...možná, ale fkt jenom možná bude o něm ještě zmínka...ale to je tak všechno

5 Ledová hvězda Ledová hvězda | 26. června 2011 v 21:09 | Reagovat

Hezké a véélmi dlouhé!! :-D

6 Černá hvězda Černá hvězda | Web | 27. června 2011 v 13:34 | Reagovat

[4]: no  jo.:D Jasná je zas na mě nasrané,že jsem její přezdívku do kapošky...xD

7 Černá hvězda Černá hvězda | Web | 27. června 2011 v 13:37 | Reagovat

[4]: PS:K.h. není na tebe nasraná jenom ti to oznámila...:D

8 Stříbrná hvězda Stříbrná hvězda | 27. června 2011 v 13:44 | Reagovat

[7]: jj však jo :-D ale zmatek v tom už fakt je :-D

[5]: dííky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama